Ansatte

 

Her kan du se, hvem der er ansat i Kulturskolen

 

Ansatte

Allan Morell:

E-mail: allan.morell@hedensted.dk
Tlf.: 79 75 55 31
Leder, Kulturskolen Hedensted

Allan (1)

Claus Søndergaard

E-mail: claus.sondergaard@hedensted.dk        Tlf.: 79 75 55 28
Souschef, Kulturskolen Hedensted.        Underviser i: Klaver, sang og valgfag på SIM

Claus (1)

Linda A. Jørgensen

E-mail: linda.a.jorgensen@hedensted.dk
Tlf.: 79 75 55 22
Administrativ medarbejder

Linda

Annelise Corydon Frederiksen

E-mail: annelise@groenvej33.dk
Tlf.: 40 13 56 84
Underviser i: Violin, bratsch, klaver og blokfløjte. Leder Kulturskolens Orkester.

Annelise

Asger Jakobsen

Email: Asgerjakobsen19@gmail.com                Tlf: 29 66 44 27                                          Underviser i: Guitar, Spireline og MTT.

Asger

Carina Blois

e-mail: carina_blois@hotmail.com
Tlf.: 2396 6775
Underviser i: Fløjte og fløjtesammenspil

Carina Blois Portraet

Diana Buck

e-mail: buck.diana@gmail.com
Tlf.: 61 33 13 88
Underviser i: Sang og sangværksted, Musikværksted.

Diana

Elin Nymand

e-mail: enymand@jafnet.dk
Tlf.: 75 69 41 00/mobil: 24 22 05 08
Underviser i: Klaver

Elin

Else Fredlev

e-mail: else@fredlev.eu

Tlf.: 23 69 63 64
Underviser i: Billedkunst 

Else

Fridi Øster

e-mail: musikskolen.fridi@gmail.com
Tlf.: 26 25 31 89
Underviser i: Trommer, sammenspil, spirelinje, talentlinjen og MTT.

Fridi (1)

Helene Bak

e-mail: helenebak@hotmail.com
Tlf.: 50 53 80 61
Underviser i: Klaver, klaverteori og spirelinje

 

Helene (1)

Henning Larsen

e-mail: sonja-henning@esenet.dk
Tlf.: 75 17 61 19/mobil: 22 36 60 95
Underviser i: Guitar, cello

Henning (1)

Henrik Tue

e-mail: htb@horsensmusikskole.dk
Tlf.: 61787839
Underviser i: klaver

Nophoto

Jeppe Mørch Hjøllund

e-mail: j.hjollund@gmail.com

Underviser i: Trækbasun, trompet, barytonhorn og musikkarrusel. Leder af skoleorkesteret på Tørring Skole

Jeppe (1)

Keld Nilsson

e-mail: keldnilsson@mail.tele.dk
Tlf.: 75 83 73 75/mobil: 23 42 21 23
Underviser i: Sang, klaver, guitar, elguitar, elbas og sammenspil.

Keld (1)

Kirstine Dias

e-mail: kirene@mailme.dk
Tlf.: 23 98 88 69
Underviser i: Violin og violinsammenspil.

Kirstine (1)

Lone Henriksen

e-mail: lone0905@hedskole.dk
Tlf.: 30 12 64 28
Underviser i: Musikværksted.

Lone

Malene Dalgas

e-mail: malenelukasasta@gmail.com
Tlf.: 51 92 59 64
Underviser i: Billedkunst.

Malene (1)

Maria Hoffmann Roed

e-mail: hoffroed@hotmail.com
Tlf.: 51 50 06 95
Underviser i: Harmonika, Musikværksted, Babyrytmik og forløb i børnehaverne.

Maria 2

Marian Kjærhus

e-mail: mk@tacodan.dk
Tlf.: 26 39 75 06
Underviser i: Billedkunst og Musik og leg.

Nophoto

Oline Østergaard Nielsen

e-mail: mayaoline@gmail.com
Tlf.: 28 73 94 33
Underviser i: Sang, klaver og Musik og leg.

 

 

Oline (1)

René Laustsen

e-mail: rene_laustsen@hotmail.com
Tlf.: 21 69 94 95
Underviser i: Drama.

Rene

Steen Allan Jacobsen

e-mail: musikskolen.steen@gmail.com
Tlf.: 42 79 99 95
Underviser i: Guitar, elguitar, elbas og guitarsammenspil.

Steen 2

Susanne Hauge Sørensen

e-mail: sushauge@gmail.com
Tlf.: 75 86 80 25/mobil: 40 52 04 23
Underviser i: Sang og klaver.

Susanne (1)

Søren Dibbern

e-mail: sorendibbern@icloud.com
Tlf.: 20 93 93 80
Underviser i: Saxofon og klaver.

Søren Dippern

Thomas Høg

e-mail: thom9038@hedskole.dk
Tlf.: 2532 1018
Underviser i: Musikkarrusel og Musikværksted.

Thomas Høg